Samen leren, samen vergroenen

Bij AVK geloven we dat slimmer werken hand in hand gaat met duurzamer werken. Daarom zetten we vanaf 2025 een belangrijke stap: we compenseren de volledige CO₂-uitstoot van al onze trainingen en bedrijfsactiviteiten. Van de kilometers die we rijden tot het dataverbruik van online werken en AI – alles telt mee.
Onze missie? Leren en ontwikkelen met een positieve impact op mens én milieu. En dat doen we niet alleen. We werken samen met Stichting Boes Bos, een organisatie die zich inzet voor het aanplanten en beschermen van bossen, het herstel van biodiversiteit en het creëren van sociale impact – zowel nationaal als internationaal.
Onze bijdrage per training
Voor elke losse AVK-training doneren wij €15 aan Stichting Boes Bos. Daarmee:
- 🌳 Redden we 3 bomen in Nederland
- 🌿 Planten we 3 bomen in Ethiopië
- 🥕 Leggen we 3 meter voedselbos aan in Nederland
- 🌎 Beschermen we 15 m² regenwoud in Costa Rica
Op die manier blijven we als AVK volledig CO₂-neutraal, en dragen we actief bij aan herstel van biodiversiteit en klimaat.
Van bomenplanter tot trainer bij AVK
Giel Boes is trainer en spreker bij AVK, waar hij mensen inspireert om slimmer en duurzamer digitaal te werken. Met een passie voor natuur, techniek en productiviteit weet hij als geen ander hoe je impact maakt – zowel op het werk als voor het klimaat.
Als oprichter van Stichting Boes Bos zet Giel zich in voor een groenere wereld. Zijn missie: voor iedere Nederlander één boom. Wat begon als een persoonlijke actie groeide uit tot een landelijke beweging met duizenden geplante bomen, beschermde bossen en voedselbossen in binnen- en buitenland.
Duurzaam leren in actie
Of je nu kiest voor een online, hybride of klassikale training – jouw leertraject draagt direct bij aan een groenere wereld. Wij regelen de donatie namens jouw organisatie, zodat jij je kunt focussen op leren en groeien.
Bij de eerste training ontvang je bovendien een impactcertificaat van Stichting Boes Bos. Zo zie je meteen welke positieve bijdrage jouw deelname levert aan het klimaat.
Samen met onze deelnemers, opdrachtgevers en trainers bouwen we aan een toekomst waarin leren en duurzaamheid elkaar versterken.
Waarom Boes Bos?
Voor iedere Nederlander één boom.
Stichting Boes Bos gelooft in een persoonlijke bijdrage aan een groenere wereld. Hun missie is helder: voor elke Nederlander een boom planten – lokaal én internationaal – en ecosystemen herstellen waar dat het hardst nodig is.
Wat ze doen:
In Nederland:
- Herstel van landbouwgrond via biodiverse voedselbossen
- Verplanten van jonge zaailingen naar veilige groeiplaatsen
Internationaal:
- Bescherming van tropische bossen in Costa Rica, Brazilië, Ethiopië en Zambia
- Aanleg van bossen en biodiversiteitscorridors met sociale impact
Bekijk hieronder een introductie filmpje over Boes Bos:
Hoe werken ze bij Stichting Boes Bos?
- Alleen met vrijwilligers, zodat donaties direct naar impact gaan
- Samenwerking met deskundigen die weten waar bomen het verschil maken
- Educatie en bewustwording met een vleugje humor en actie
- Iedereen kan meedoen – van oma tot buurman, van individu tot bedrijf
Waarom doet Boes Bos dit?
Omdat de natuur uit balans is geraakt. Boes Bos wil die balans herstellen met duurzame projecten die mens en natuur weer in evenwicht brengen. Ze geloven dat echte verandering begint bij bewustwording én samenwerking.
“Geen wollige praatjes, gewoon keihard aan de slag om kwetsbare ecosystemen te beschermen.”
Meer weten? Bezoek www.boesbos.nl.
Wat doet AVK verder nog aan verduurzaming?
AVK maakt zich al jaren sterk om duurzaam te ondernemen. Dat doen we met grote en kleine stappen:
- Sinds juni 2020 doneren we bomen met onze “Study at home, plant een boom”-actie. Toen nog via Treesforall. We zijn naar Boesbos overgestapt in 2025 omdat zij meer bomen planten voor hetzelfde bedrag.
- AVK heeft al jaren een papierloos kantoor. Wij versturen alle documenten, offertes en facturen via de mail. Papierloos vergaderen is daarbij ook de standaard. Alleen in uitzonderlijke gevallen (als dit echt een specifieke wens is van de klant) zetten wij onze printer nog aan (en printen dan op gerecycled papier). Dit bespaart enorm veel papier (en dus ook bomen), toners en stroom.
- Ons wagenpark is de afgelopen jaren behoorlijk aan het vergroenen met volledig elektrische en hybride auto’s. Medewerkers die kiezen voor een nieuwe lease auto worden gestimuleerd om elektrisch te gaan rijden. Kantoormedewerkers die in de buurt wonen worden gestimuleerd om met de fiets te komen op de dagen dat zij op kantoor werken.
- Al jaren (dus ruim voor de corona periode) stimuleren wij onze medewerkers om zoveel mogelijk thuis te werken. Dit bespaart niet alleen de CO2 uitstoot van het woon-/werkverkeer, maar zorgt ook voor een betere privé-/werk balans.
- Dat geldt natuurlijk ook voor onze trainingen. Ook ruim voor de corona periode gaven we al online trainingen en seminars. Als er dan al iets positiefs aan heel de corona periode is, dan is dat in ieder geval dat onze klanten nu ook zien dat online trainen en online coachen veel voordelen kennen. Niet alleen bespaar je de reiskosten van de deelnemers en trainers (inclusief CO2 uitstoot), maar ook tijd. Hierdoor zijn medewerkers voor of na een training nog inzetbaar, waar ze voorheen een hele dag kwijt waren. En hoewel we nu langzaam aan weer klassikale trainingen verzorgen en bij de klanten langskomen (wat ook erg prettig is), streven we er naar om ook in de toekomst de verhouding tussen online en klassikaal ongeveer 50/50 te laten zijn.
- Onze laptops staan zo ingesteld dat ze automatisch op stand-by gaan als er even geen activiteit is. Dat bespaart stroom, maar stoort je werkzaamheden niet, want eenmaal terug op je plek log je opnieuw in en je kunt meteen weer verder.
- Na zo’n 20 jaar was het tijd voor nieuwe bureaus. Die hebben we nieuw gekocht (sta-/zit voor een actievere werkhouding), maar de oude bureaus hebben we verkocht zodat deze een tweede leven krijgen. Daarnaast hebben we onze bureaulampen op een tweedehands site gekocht. Ook veel van de “versiering” en planten op kantoor staan hier voor een tweede kans.
- Wij hergebruiken verpakkingsmateriaal om onze kantoor hulpmiddelen zoals de sneltoetsen muismat te versturen. Het kan dus zo maar zijn dat je de door jou bestelde muismatten in een schoenendoos ontvangt, opgevuld met reclamepost.
- We hebben het grootste deel van onze abonnementen op zakelijke publicaties opgezegd en schrijven ons steeds direct uit voor ongevraagde reclamepost. De bladen die we alsnog ontvangen gaan uiteindelijk netjes bij het oud papier om te recyclen.
- Onder ieder bureau staat een prullenbak speciaal voor papier. En ook plastic en groenafval wordt netjes gescheiden ingezameld.
- Alle verlichting is vervangen door LED. Is er niemand in een ruimte, dan gaat het licht ook uit.
- Wij gebruiken geen plastic of papieren bekertjes maar echte mokken en glazen. De vaatwasser gaat pas aan als er echt geen gaatje meer vrij is; op de eco stand uiteraard.
- Op de toiletten op de High Tech Campus hangen papieren doekjes dispensers met gerecycled papier die apart worden ingezameld om opnieuw gerecycled te worden.
Zo zie je maar weer dat je dus ook met kleine stapjes je kantoor een stukje duurzamer kunt maken. Opvallend ook hoe veel punten uit dit lijstje inmiddels eigenlijk zo vanzelfsprekend zijn geworden. Hopelijk hebben we je hier mee geïnspireerd om jouw kantoor ook duurzamer te maken!
AVK – Slimmer, duurzamer, toekomstgericht
Elke AVK-training is méér dan een leerervaring – het is een directe bijdrage aan een groenere wereld. Met slimme digitale leervormen, bewuste keuzes en onze samenwerking met Boes Bos maken we leren elke dag een beetje groener.
Wil je meer weten over onze trainingsvormen of duurzame leeroplossingen? Neem gerust contact met ons op – we denken graag met je mee!








Volg ons